Tauron Energetyczny Junior CUP 2019

Po raz pierwszy nasza drużyna awansowała do finałów turnieju Tauron Energetyczny Junior Cup.
Na turniej który odbył się 14 listopada w małej hali Tauron Areny jechaliśmy z dużymi nadziejami. Przepisy turnieju zakładały że w drużynie nie może się znaleźć więcej niż 7 osób, graliśmy na zmniejszonych boiskach w składzie trzech zawodników i bramkarz.
Rozgrzewkę dla uczestników turnieju przeprowadził Jerzy Dudek znany z występów w Liverpoolu i Realu Madryt.
Turniej rozpoczęliśmy od fazy grupowej w której niestety przegraliśmy mecze z drużynami Football Academy Bolesławiec oraz Akademią Piłkarską Limanovia. Po tej fazie Trafiliśmy do grupy brązowej i walczyliśmy o miejsca VII – IX. W tej fazie turnieju odnieśliśmy pierwsze zwycięstwo, wygraliśmy z Orłem Pawłowice 2:1 i w ostatnim meczu zremisowaliśmy z AP Champions Chrzanów 2:2.

Ostatecznie  w turnieju zajęliśmy VIII miejsce.

Dla naszych podopiecznych była to ciekawa przygoda która pozwala marzyć i dążyć do osiągania lepszych wyników, podnoszenia umiejętności by móc rywalizować z mocnymi drużynami.
Udział w finałach turnieju w których spotkało się 9 najlepszych drużyn z województw Małopolskiego Śląskiego i Dolnośląskiego jest dla UKS Orlik Dębno dużym sukcesem.

W drużynie zagrali: Michał Imioło, Adam Fikas, Samuel Hajduk, Antoni Płaneta, Sebastian Baran, Sergiusz Sworniowski. Trenerem grupy jest Mikołaj Gurgul.